Ostes uue elamu, õnnelik maja või korteri omanik kindlasti ootab, et kõik elukvaliteeti tagavad kriteeriumid oleksid vähemalt normide piires, või hoopis ületaksid neid. Elu aga näitab, et tihtipeale projekteerijad või ehitajad unustavad, raha ja aja kokkuhoiu eesmärgil, sellest olulisest elukvaliteedi kriteeriumist nagu heliisolatsioon ja mürakaitse. Uutel ehitistel on küll olemas garantiiperiood, mille jooksul ehitise müünud arendaja peab kõik vead kõrvaldama vastavalt Eesti Vabariigis sätestatud normidele.

Seinte ja lagede heliisoleerimiseks kasutatakse karkassiga ja karkassita süsteeme. Karkassiga lisaheliisolatsiooni meetod tundub esialgu soodsam, seepärast valivad ehitajad seda olemasolevate seinte heliisolatsiooni indeksi parendamiseks. Kui aga vaadata sellele, kui palju kasulikku ruumi see meetod võtab ja lisada lõppsummale iga „söödud“ ruutmeetri hind, siis karkassita süsteem võib tulla samuti soodsam välja.

Ärge andke teistele otsustada millise meetodi abil oma vigu parandada, pöörduge meie spetsialistide poole. Aitame leida parim lahendus Teie korteri, maja, riidaelamu, kontori jne heliisolatsiooni parendamiseks!

Stop Noise © 2014-2023